Lansare site oficial WWW.PRIMARIA-NENCIULESTI.RO

web design

Prin lansarea noului site, primarul comunei Nenciuleşti Sandu VÎLCU, are convingerea că actul administrativ local va fi unul transparent pentru fiecare cetăţean din comună. Alături de rolul de carte de vizită online, acest site îşi propune ca prin intermendiul funcţionalităţilor dezvoltate să vină în sprijinul cetăţenilor cu diferite informaţii în funcţie de motivul interacţiunii cu primăria.

Avantajele dezvoltării unui astfel de site constă în:

• Prezentarea informaţiilor într-o formă mult mai structurată, accesul la informaţie fiind unul facil
  • Posibilitatea descărcării de formulare şi tipizate – în acest mod se pot obţine formularele de interes în interacţiunea cu administraţia locală direct de pe site-ul instituţiei
  • Modul Galeriilor foto/Video – fotografiile afişate vor reflecta în mod concret activitatea administraţiei locale
  • Chestionar – acest modul asigură exprimarea în mod anonim a opiniei oricărui vizitator cu privire la un aspect de interes local
  • integrarea cu platforme online: FaceBook, GoogleMaps

Informaţia afişată pe site va fi una actualizată în mod constant şi va informa cetăţeanul cu privire la:

• proiectele administraţiei locale
  • adrese şi date de contact utile
  • hotărârile CL
  • evenimente de interes local

Exprimându-vă părerea despre acest site prin intermediul Chestionarului, ne veţi ajuta să operăm modoficările necesare acolo unde e cazul.